17AĞUSTOS 2017
news

Bozuk para sayma makinesi almak karlı bir iş mi?

Bozuk Para Sayma Makinesi Nedir?

Bozuk para sayma makinesi madeni paraları kolayca saymamızı ve bunun yanı sıra değerlerine göre ayırmamızı sağlayan alettir diyebiliriz. Bozuk para sayma makinesi ilk duyulduğunda gereksiz bir alet gibi gelebilir lakin bozuk parayla haşır neşir işletmelerin iş yüklerini çok ama çok azaltan bir icat olduğu su götürmez bir gerçektir.

Bozuk Para Sayma Makinesinin İş Hayatındaki Yeri

Gün boyu müşterilerin bozuk parayla geldiği bir işyeri düşünün. Fırınlar ve dolmuşlar buna en güzel örneklerdir. Akşama kadar biriken o bozuk paraların sayılması çalışanlara tam anlamı ile işkence gibi gelmektedir. Bazı işyerlerinde elektronik tartılarla madeni para saymayı tercih eden işletmeciler olsa da Bozuk para sayma makinesinin hızı, kesinlik oranı ve değerlerine göre ayırma avantajları düşünüldüğünde Bozuk para sayma makinesi bu yarışmayı açık ara önde kapatmaktadır.

Bozuk para sayma makinesi almak karlı bir iş mi?

Bozuk para sayma makinesi almak kısa vadede para kaybı gibi görülebilir. Ama uzun vadeli düşünen her işletmeci bu işten kar edecektir. Türk insanı çok belli etmese de insan kaynaklarına önem veren bir millettir. Usta çırak ilişkisinin Baba - Oğul ilişkisine dönüştüğü bir ortamda hiçbir patron insan kaynaklarını verimsiz kullanmak istemez. Hiçbir patron fırınında hamur yoğuran ustasını bozuk para sayma gibi angarya bir işle uğraştırmak istemez. Ve hiçbir patron parasının yanlış sayılıp sağa sola dağıtılmasını da istemez.

Bu kısır döngü aklı başında her patronu Bozuk para sayma makinesi edinmeye sevk etmektedir. Ki günümüz Bozuk para sayma makinesi satışlarındaki aşırı patlama bu tezi doğrular niteliktedir. Çünkü Bozuk para sayma makinesi işverenlere hem insan kaynağı avantajı hem yüksek doğrulukta ve hızda para sayımı sağlamaktadır.

Peki Bozuk Para Sayma Makinelerinin dezavantajları nelerdir?

Bozuk para sayma makinesi temelinde insana kolaylık sağlamak için tasarlanmıştır. Yüksek hızda para sayma, paraları değerlerine göre ayırma, hatasız para sayma gibi özellikleri sayesinde ülkemizde son derece rağbet görmüştür. Bozuk Para sayma makinesi kullanıcılarının rahatsız olduğu tek dezavantaj çıkardığı bozuk para gürültüsüdür. İlerleyen yıllarda her teknoloji gibi bozuk para sayma teknolojisi gelişerek mühendisler bu dezavantajı da ortadan kaldıracaklardır.