23EYLÜL 2017
news

HAVA TEMİZLEME CİHAZI NE GİBİ FAYDALAR SAĞLAR ?

Hava temizleme cihazı sadece birkaç fayda sağlamadığı için alt başlıklar şeklinde hava temizleme cihazı ne gibi faydalar sağlar ? sorusunun cevabı verilecektir. Özellikle neden evlerde muhakkak bulundurulması gereken bir cihaz olduğunu da yazının ilerleyen kısımlarında anlayacaksınız.

Hava temizleme cihazı ne gibi faydalar sağlar ?

 1. Alerjiye sebep olan maddeleri ortadan kaldırır.

Hava temizleme cihazı alerjiye sebep olan alerjenleri kökünden temizleyebilme özelliğine sahip olduğu için, alerji rahatsızlığınızı neredeyse ortadan kaldırır. Özellikle Hagel HP – 460 hava temizleme cihazı bu konuda gereğinden fazlasını yapar.

 1. Küfleri kökünden temizler, bitirir.

Küf için kullanabileceğiniz hava temizleme cihazı , 0.3 mikron büyüklüğündeki patrikülleri yakalar ve yok eder. Böylelikle küf oluşumunu da engeller.

 1. Hayvan tüylerini ve zararlı kalıntılarını izole eder.

Eğer evinizde beslediğiniz bir hayvan varsa hava temizleme cihazı kullanmanız gerekmektedir. Bu sevimli hayvanlar hem tüylerini hem de insan sağlığı için olumsuz olabilecek derilerini dökebilmektedirler. Hayvanlardan kalan bu kalıntılar solunum yoluyla vücudumuza girebilmektedirler. Hem alerjik hem de enfeksiyonel rahatsızlıklara sebep olan bu durumları , hava temizleme cihazları ile ortadan kaldırmak mümkündür.

 1. Çocuk ve Yaşlıların nefes almasını kolaylaştırır.

Çocuk ve yaşlıların mikrop ve enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemleri daha zayıftır. Bu nedenle alrjik etkilere daha açıktırlar. Eğer evinizde ya da iş yerinizde çocuk ve yaşlılar var ise yaşayacakları alerjik rahatsızlığı Hava Temizleme Cihazı ile engelleyebilirsiniz.

 1. Tozlu havalarda ve inşaat alanlarına yakın meskenlerde temiz hava almayı sağlar.

Yaşadığınız bölge tozlu ya da inşaat alanlarına yakın bir yerde ise mutlaka soluduğunuz havada zararlı patriküller bulunacaktır. Özellikle inşaat bölgelerinde havaya karışan patriküller kimyasal içerikli de olabilmektedir. Bu patrikülleri solumak insan sağlığı açısından oldukça sakıncalıdır. Eğer böyle bir durumda iseniz hava temizleme cihazı kullanmanızı tavsiye ederiz.

 1. İstenmeyen kokuları yok eder.

Evinizde beslediğiniz bir hayvanın veya dışarıdan sızabilecek bir havanın kötü kokuları olabilir. Evinizde hoşunuza gitmeyen tüm kötü kokuları arındıran hava temizleme cihazları mevcuttur. Eğer kötü kokuya dayanamıyorsanız daha hijyenik ve konforlu bir solunum için hava temizleme cihazı kullanmalısınız.

 

 

 1. Mikropları kökünden kazır.

Mikroplarla aranız iyi değilse, özellikle mikrop konusunda hassasiyetiniz varsa, havadaki en küçük molekülleri bile yakalayan arındırma cihazlarını kullanmalısınız. Böylelikle mikropları kökünden ortadan kaldırabilirsiniz.

 1. Duman ve sisi temizler.

Hemen hemen tüm hava temizleme cihazları , havadaki duman partiküllerini ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. İnsanı rahatsız eden duman ve is koularını da çok kısa sürede izole eder. Hava temizleme cihazları çalıştığı sürece havada bulunan tüm zararlı gaz ve dumanları temizler.

 1. Daha rahat bir uyku için enfes hava almanızı sağlar.

Uyuduğumuz sırada vücudumuz daha derin nefes almaya başlar. Özellikle uyku sırasında soluduğumuz hava oldukça önemlidir. Eğer kalitesiz bir hava soluyorsanız, yorgun ve bitkin bir şekilde uyanırsınız. Hava temizleme cihazı sayesinde çok kaliteli bir hava solursun ve güne dinlenmiş bir şekilde başlarsınız.

 1. Ruh haliniz daha iyi olacaktır.

Vüdunuz bol miktarda temiz hava ve oksijen aldığında beden sıhhatiniz iyi olacaktır. Bden sıhhatiniz yerinde olunca doğal olarak ruhsal anlamda da kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

 1. Daha temiz ve tozssuz bir ev ortamına kavuşturur.

Özellikle ev hanımlarının en çok şikayetçi oldukları konulardan biridir toz. Her gün toz alırlar ama ev yine de kirli gibi görünür. Evde kullandığınız bir mobilya ve eşyalarda bu tozdan nasibini alır. Hava temizleme cihazı kullanılan evlerde günlük toz alma işine son verilmektedir. Çok daha uzun sürelerde eviniz temiz bir havaya kavuştuğu gibi tozdan da uzak kalacaktır.