13ŞUBAT 2018
news

Flip Chart (Yazı Tahtası) Nedir? Niçin kullanılmalıdır?

Flip chart Yazı Tahtası adını, kendi  üzerine özel yazı tahtası kağıdını  asmak için kullanılan flip chart aparatından alıyor.Bu özel Yazı tahtalarında yazı tahtası vasfı iyi bir şekilde kulanılıyorken aynı anda sunum ve eğitimlerde tekrar  geri dönüş yapılabilmesi açısından flip chart kağıtları kullanılmaktadır. Flip chart yazı tahtaları parlak beyaz  bir yüzeye  sahip olup, yazı tahtası boardmarker kalemiyle kullanıabilir.Özellikle sunumlarda kullanılan büyük yazı kağıtları ve tahtalarına Flip chart (Yazı Tahtası) denilmektedir. Şirketlerde toplantı salonlarında gördüğümüz, üst üste  konulan battal boy kağıtların olduğu, sayfaları kullanıldıktan sonra çevrilebilen yazı tahtası Flip chart’dır.

 Hassaten bu özel ürün kendine has kağıdı ile yazı tahtasını birlikte kullanmak için yapılmakta olan  bir yazı tahtası türüdür. Yazı tahtası kağıdı ise yazı tahtasının üst tarafında bulunan yazı tahtası aparatına asılarak yada sıkıştırılarak yazı tahtası üzerinde sunu yapılmaktadır.

Flipchart yazı tahtası tekerlekli ve teleskopik ayaklı olarak iki çeşitte bulunmaktadır. Tekerlekli olan yazı tahtaları 70x100 cm ölçülerindedir , teleskopik ayaklı yazı tahtaları ise 65x100 cm ölçülerinde müşterilerimize sunulmaktadır.

 

Tekerlekli yazı tahtasının var olan standart ölçüsü 100 cm uzunluğa, ek olarak 20 cm kadar daha yukarı çıkarılabilmekte olan , kendi çevresinde 360 derece dönebilme vasfına sahip bir ürünümüzdür.

Her iki  yazı tahtası özelikle pratik özellikli olup çok kolay olarak taşınma özelliğine sahiptir.Toplantılarda ,evlerde okulda her iş yerinde kolayca yer değiştirme özelliğine sahip olarak taşınabilmektedir.

Flip chart yazı tahtası üzerine kağıdı asılabilme özelliğine sahip olması ayrıca bir zaman tasarrufu sağlamakta ve sunucuya pratiklik kazandırmaktadır.Bu nedenlerle  sunucu için çok önemli olan pratikliği ve zaman tasarrufunu sağladığı gibi toplantının ve ya sunumun başından sonuna kadar olan tüm bilgiler kağıtlar üzerinde muhafaza edildiği için bir tekrar yapılabilmekte ve sunumun bir daha hafızalara iyice yerleşmesine yarar sağlamaktadır.

Ayrıca flip chart yazı tahtaları hareket etme kabiliyetine haiz ve boyutlarının taşıtlara rahat yerleştirilmesi nedeniyle tercih edilebilecek bir üründür.Öyle ki özellikle sürekli ortam değiştirip sunumlar gerçekleştiren yahut seminerler düzenleyen kişiler için biçilmiş kaftan niteliğindedir.

Bu ürünü özellikle seyyar olarak sürekli yer değiştiren ve bilgileri sunumda tekrar göz önünde bulundurmak isteyen kişilere ısrarla öneriyoruz.